Blog

Założyliśmy stowarzyszenie!

2017-03-14 18:17:37, komentarzy: 0

Stało się! Od 24 lutego 2017r. w powiecie wągrowieckim oficjalnie działa nowe stowarzyszenie - "Zapomniana Historia".

 

Zaczęło się niewinnie. W grudniu 2015 r. spotkaliśmy się, by wymyślić temat projektu na konkurs "Zwolnieni z teorii", w którym mieliśmy zamiar wziąć udział. Wymyśliliśmy, że nasz skromny projekt zajmie się przybliżaniem historii miasta Wągrowca. Postanowiliśmy zrobić to w formie 10 krótkich filmików na YouTube, które w skrócie prezentowały dzieje jakubowego grodu.

 

Temat naszego projektu oraz przyjemność jaką dawało nam realizowanie go sprawiły, że mimo iż konkurs został rozstrzygnięty w kwietniu 2015 to my nie skończyliśmy swojej działalności. W maju podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu naszej działalności na cały powiat wągrowiecki.

 

Ze względu na bardzo pozytywny odbiór naszych filmów, postanowiliśmy nagrać „sezon drugi”, który dotyczy różnych ciekawych historii, wydarzeń, legend czy też postaci z terenu powiatu wągrowieckiego.

 

W miarę rozwijania naszej działalności zauważyliśmy, że realizowanie go jako nieformalna grupa przyjaciół, harcerzy jest trudne. I właśnie dlatego postanowiliśmy „sformalizować” nasz projekt, i zarejestrować go jako stowarzyszenie.

 

Dzięki temu jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i doświadczenia, dzięki którym będziemy wciąż rozwijać naszą działalność społeczną. Nie chcemy ograniczać się tylko do tworzenia filmów. Mamy w planach podjęcie szeregu innych działań na rzecz promocji historii powiatu wągrowickiego. Chcemy w regionie i nie tylko stać się wyznacznikiem jakości dla organizacji społecznych.

 

Zachęcamy do wspierania nas i podejmowania współpracy!

 

Kategorie wpisu: Aktualności
Tagi wpisu: stowarzyszenie
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kreator stron www - przetestuj!