O nas

„Zapomniana Historia” została założona w grudniu 2015 r. przez 4 wągrowieckich harcerzy jako projekt na olimpiadę Zwolnieni z Teorii.

Postanowiliśmy, że nasz projekt społeczny zajmie się problemem słabej znajomości historii lokalnej wśród mieszkańców Wągrowca. Uznaliśmy, że przybliżanie tego tematu będzie najlepsze w formie kilku ok. 5-minutowych filmów zamieszczonych na YouTube.

Tak też powstało 10 odcinków sezonu pierwszego „Zapomnianej Historii”. Przedstawiały one chronologicznie najistotniejsze fakty z historii miasta Wągrowca.

Nasza produkcja cieszyła się stosunkowo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Pisała o nas lokalna prasa, a Burmistrz wręczył nam pamiątkowe medale. W obliczu takich okoliczności postanowiliśmy nie kończyć naszej działalności i dalej rozwijać projekt.

W czerwcu 2016 r. podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu działalności na cały powiat wągrowiecki. Tak też rozpoczęliśmy nagrywanie drugiego sezonu „Zapomnianej Historii”.

W międzyczasie połowa naszego składu się zmieniła. Wciąż chcemy się dalej rozwijać. Od 24 lutego 2017 jesteśmy oficjalnym stowarzyszeniem. Docelowo chcemy zajmować się przybliżaniem historii lokalnej nie tylko w formie filmów na YouTube, ale też za pomocą eventów, wystaw czy gier terenowych itd.

Naszym celem jest uczynienie wiedzy o historii lokalnej powiatu wągrowieckiego jak najbardziej dostępnej zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów.

Zespół projektu:

Weronika Szłapka
copywriter

Weronika w naszym projekcjie odpowiada przede wszystkim za pisanie tekstów: scenariuszy, relacji, artykułów itp. Poza tym, jako kobieca ręka w Zapomnianej Historii, dba o estetykę naszej pracy. Weronika wywiązuje się ze swoich obowiązków na czas, dzięki czemu zawsze można na nią liczyć.
Dawid Wyszyński
produkcja wideo

Dawid to ekspert w dziedzinie tworzenia filmów. Nie tylko odpowiada za nagrywanie naszego programu, ale także później spędza godziny przed komputerem montując każdy odcinek. To dzięki niemu nasze produkcje są coraz lepsze. Dawid zawsze jest bardzo profesjonalny i dba o szczegóły.
Michał Kliszewski
prowadzenie programu "Zapomniana Historia"

Michał jest z nami od samego początku tego projektu. Jako osoba bardzo otwarta i odważna zajął się występowaniem przed kamerą i przekazywaniem historii. Choć nie zawsze wszystko mu wychodzi to Michał wciąż pracuje nad sobą i stara się być coraz lepszy.
Hubert Jezierski
lider projektu; komunikacja

Hubert jest jednym z założycieli Zapomnianej Historii. W projekcie odpowiada głównie za promocję oraz kontakt z partnerami. Jako lider dba o to by wszystkie aspekty naszej działalności funkcjonowały prawidłowo, oraz o rozwijanie projektu Zapomniana Historia.
Kreator stron www - przetestuj!